Kripto para dolandırıcılarına 700 bin TL kaptırdı, kayıplara karıştı

Günlerdir haber alınamayan Meryem Tank’ın ailesi, ablasının sağ salim geri dönmesini umut ediyor. Ekrem Tank, “Evimize bayram değil, cenaze evi gibi bir hava hakim” dedi.

Tank, Güneşli Mahallesi’nde ikamet ediyordu ve geçtiğimiz Salı günü saat 16.00 civarında evinden ayrıldıktan sonra geri dönmedi. Tank daha önce kripto para dolandırıcılarına toplamda 700 bin lira kaptırmıştı. Ailesi durumu fark edince emniyete ve savcılığa şikayette bulundu. Ancak ablanın iş yerine giden ailesi, Meryem Tank’ın 60 bin lira daha avans çektiğini öğrendi. Tank, evden ayrılmadan önce annesinden 2 bin lira istemiş ve alamayınca gezeceğini söyleyip çıkmıştı. O zamandan beri haber alınamıyor.

Meryem Tank’ın kardeşi Ekrem Tank, ablasına seslenerek, “Telefonunda kripto para dolandırıcılarının bilgileri olduğu için telefonu kırdı” diye konuştu. Ekrem Tank, “Salı gününden beri ablamızdan haber alamıyoruz. Mart ayında kripto para dolandırıcılarına 350 bin lira kredi çekmişti. Biz borcunu ödedik ve o dönem bize güven vermişti. Ancak sonra tekrar 350 bin lira daha çekmiş. Banka şifrelerini bile bizimle paylaşmıyordu” dedi.

Ablasının iş yerinde de garip davranışlar sergilediğini söyleyen Ekrem Tank, “60 bin lira avans çekmiş. İş yerinde tehdit ediliyor dememiş ama biraz garip davranıyordu. Telefonu bizde olduğu için kripto para dolandırıcılarına ulaşamazlar” şeklinde konuştu.

Meryem Tank’ın evden ayrıldığı günü anlatan Ekrem Tank, “Ablamız çocukları parka götürmek istemedi. Sonra annemizden 2 bin lira istedi ve alamayınca gezeceğini söyleyip çıktı. O zamandan beri haber alamıyoruz. Ablamızın biriyle gitmiş olabileceğini düşünmüyorum. Ya ikna edilmiştir ya da baskı altında kalmıştır. İlk dolandırıldığında bize söylememişti, sadece ‘ölüp kurtulacağım’ diyordu. Geri dönmesini ve artık endişelenmemizi sonlandırmasını istiyoruz. Evimizde yerin hazır, sadece geri gel” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir