LGS Heyecanı Tüm Yurtta! Sınav Giriş Belgesini Unuttu, Diğer Veliler Seferber Oldu

Antalya’da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı heyecan dolu anlara sahne oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS-2024) sınavı için Antalya’da adaylar sabah erken saatlerden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Sınava girişinde yaşanan karmaşık bir durum, bir öğrencinin sınav öncesi telaşını zirveye çıkardı.

İsminin Emine olduğu öğrenilen öğrenci, sınav öncesinde çantası ve cep telefonuyla okula geldi. Ancak görevlilerin uyarısı üzerine çantasını babasına teslim etmek zorunda kaldı. Ne var ki, cep telefonunu yanında unuttuğunu fark ettiğinde panikledi.

Babası da çevrede değildi, bu yüzden diğer ailelere telefonunu teslim etti ve babasını aramalarını istedi. Ardından, sınav giriş belgesi ve kimliği olmadığını fark ederek bir kez daha telaşlandı.

VELİ ‘SÜPERMEN’ DENİLEREK ALKIŞLANDI

Durumu anlayanlardan biri koşarak yanına giderek Emine’nin babasını telefonla aradı ve kızının kimliği ile sınava giriş belgesini acil şekilde getirmesini istedi.

Kısa bir süre sonra belgeler Emine’ye teslim edildi ve son dakika koşuşturmasıyla sınav salonuna yetişti.

Emine, LGS’ye girmek için sınıfına doğru ilerlerken, ona yardımcı olan kişi ise çevredekiler tarafından ‘Süpermen’ denilerek alkışlandı.

Emine’nin sınava yetişmesini sağlayan Esma Bakal, olayı şöyle anlattı:

“Çocuk kimliğini ve belgesini unutmuş. Bir arkadaşım da koşarak ona yardımcı oldu. Çocuk onun sayesinde sınava girdi. Babasını ve annesini aradık. Maalesef annesi çalıştığı için telefona cevap veremedi. Babası çocuğun kimliğini getirdi ve verdik. Çocuk sınava katılabildi. Çocuğun ismi Emine’ymiş soy ismini bilmiyorum. Çok heyecan yapmış, çok panik oldu. Sağ olsun buradaki velilerin hepsi yardımcı oldu. Kimlik ulaştırıldı, çocuk şu an sınavda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir